Programul lunii februarie 2012 |
|
Miercuri, 1 februarie, ora 19.00 – Sala Mare (spectacol cu publicul pe scenă)
„PERPETUA ŞI FELICITAS”, Spectacol bazat pe texte din creştinismul primitiv
(sec. III – IV), regia artistică Tudor Chirilă – PREMIERĂ
Sâmbătă, 4 februarie, ora 11 – Sala Arcadia
„MUZICANŢII DIN BREMEN”, după Fraţii Grimm, regia artistică Traian Savinescu
Duminică, 5 februarie, ora 11.00 – Sala Mare
„20.000 LEGHE SUB MĂRI”, de Jules Verne, regia artistică: Radu Dinulescu
Duminică, 5 februarie, ora 18.00 – Sala Mare
„ÎNDRĂGOSTIŢII DIN ANCONA”, de Vajda Katalin,
regia artistică Andrei Mihalache
Joi, 9 februarie, ora 10.00 – Sala Arcadia
„MUZICANŢII DIN BREMEN”, după Fraţii Grimm, regia artistică Traian Savinescu
Vineri, 10 februarie, ora 10.00, Sala Arcadia
„MUZICANŢII DIN BREMEN”, după Fraţii Grimm, regia artistică Traian Savinescu
Vineri, 10 februarie, ora 11.00, Sala Mare
„BALTAGUL”, după Mihail Sadoveanu, regia artistică Andrei Mihalache
PREMIERĂ
Sâmbătă, 11 februarie, ora 11.00 – Sala Arcadia
„ÎNTÂMPLĂRI CU SCUFIŢA ROŞIE”, după Charles Perrault,
regia artistică Ecaterina Mihăescu-Păun
Duminică, 12 februarie, ora 18.00 – Sala Arcadia
„CERERE ÎN CĂSĂTORIE” de A. P. Cehov, regia artistică: Petre Panait
Marţi, 14 februarie, Sala Arcadia
ora 10.00: „CHEIŢA DE AUR”, după A. Tolstoi, regia artistică Igor Lungu
Marţi, 14 februarie, Sala Mare
ora 10.00: „BALTAGUL”, după Mihail Sadoveanu, regia artistică Andrei Mihalache
ora 12.00: „BALTAGUL”, după Mihail Sadoveanu, regia artistică Andrei Mihalache
ora 18.00: „O SCRISOARE PIERDUTA”, de I.L. Caragiale, regia artistică: Cristian Ioan
Miercuri, 15 februarie, Sala Mare
ora 10.00: „20.000 LEGHE SUB MĂRI”, de Jules Verne, regia artistică: Radu Dinulescu
ora 12.00: „20.000 LEGHE SUB MĂRI”, de Jules Verne, regia artistică: Radu Dinulescu
Sâmbătă, 18 februarie, ora 18.00 – Sala Mare
„BILOXI BLUES” de Neil Simon, regia artistică: Ovidiu Caiţa
Duminică, 19 februarie, ora 11.00 – Sala Arcadia
„MUZICANŢII DIN BREMEN”, după Fraţii Grimm, regia artistică Traian Savinescu
Luni, 20 februarie – Sala Mare
ora 10.00: „BALTAGUL”, după Mihail Sadoveanu, regia artistică Andrei Mihalache
ora 12.00: „BALTAGUL”, după Mihail Sadoveanu, regia artistică Andrei Mihalache
ora 15.00: „20.000 LEGHE SUB MĂRI”, de Jules Verne, regia artistică: Radu Dinulescu
Marţi, 21 februarie – Sala Mare
ora 10.00: „VRĂJITORUL DIN OZ”, după L. Frank Baum, regia artistică Dan Mirea
ora 12.00: „BALTAGUL”, după Mihail Sadoveanu, regia artistică Andrei Mihalache
Joi, 23 februarie, ora 11.00 – Sala Arcadia
„MUZICANŢII DIN BREMEN”, după Fraţii Grimm, regia artistică Traian Savinescu
Vineri, 24 februarie, ora 10.00 – Sala Arcadia
„AVENTURILE LUI CIPOLLINO”, de Ecaterina Mihăescu-Păun, regia artistică Mihai Păun
Sâmbătă, 25 februarie, ora 11.00 – Sala Arcadia
„O POVESTE CU CÂNTEC”, adaptare liberă după Ion Creangă,
de Ecaterina Mihăescu-Păun, regia artistică Mihai Păun
Duminică, 26 februarie, ora 18.00 – Sala Arcadia
„DESCULŢ ÎN PARC” Neil Simon, regia artistică: Sebastian Lupu
Miercuri, 29 februarie, ora 18.00 – Sala Mare
„SCRIPCARUL PE ACOPERIŞ”, după Shalom Alecheim, regia artistică Korcsmaros Gyorgy
|
|